Trening dramatyczny w kształceniu zdolności werbalnych i niewerbalnych"
Po przerwie myślałam, że pan Władysław Pitak zahipnotyzuje nas albo uśpi :), ale jego rady i ćwiczenia dały nam więcej. Gdy zobaczyłam na filmie z treningu dla jąkających się, ile może dać zwykłe stukanie palcem, czyli rytmizacja mowy, komuś kto ma z nią problem, nie mogłam w to uwierzyć. Podobała mi się też anatomia ruchu czyli pobudzanie i hamowanie ze stanu relaksu. I prawdą stały się słowa że "najłatwiej zniszczyć człowieka gdy jest napięty, a nie rozluźniony"... Warto o tym pomyśleć w komunikowaniu z innymi. >>> więcej

* GDZIE WODA CZYSTA i TRAWA ZIELONA... nauka (nie) poszła w las"
Już po raz drugi w tym roku Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zorganizowało warsztaty dziennikarskie dla dziennikarzy i wydawców. Po marcowym spotkaniu w stolicy Wielkopolski nadszedł czas na pobyt w Barlinku - urokliwym miasteczku położonym w województwie zachodniopomorskim. 
To właśnie tam dziennikarze z całej Polski obradowali i doskonalili swe umiejętności od 10 do 12 czerwca br. >>> więcej

* WIDAĆ "CZEGO NIE WIDAĆ"
Gdybym  rozpoczął swój fotofelieton  od   powyższego tytułu, to czytałbyś dalej : "Kolejne warsztaty dziennikarskie, które odbyły się w dniach 4-6 marca 2005 r. w Poznaniu , powitały nas historią z teatralnej kuchni pt. "Czego nie widać".   Według zapowiedzi, farsa Michaela Frayna,  miała być  najśmieszniejszą sztuką, jaką napisano dla teatru. Opowieść o grupie teatralnej, która wystawia  "Co widać", a następnie rusza w objazd po brytyjskiej prowincji, miała dowcipnie  zderzać zakulisowe perypetie aktorów  z ich perypetiami scenicznymi. >>> więcej

* DZIENNIKARZE - AMBASADOROWIE LOKALNEJ DEMOKRACJI
"Gazeta Gościnna", "Gazeta Ziemi Pyrzyckiej", "Echo Dopniewa"...- tytuły lokalnej prasy, reprezentowane przez dziennikarzy i wydawców na kolejnych warsztatach dziennikarskich, które odbyły się w dniach 3-5 grudnia 2004 r. na zamku w Rokosowie niedaleko Leszna. Można byłoby je mnożyć i utworzyć bardzo długą, a przy tym zacną listę.
>>> więcej

* NA SKRAJU PUSZCZY - WE WNĘTRZU SOLI
Żartobliwy fotoreportaż Tatiany Pitak z Koszalina, która Warsztaty dla Dziennikarzy i Wydawców Prasy Lokalnej w Niepołomicach k/Krakowa (15-18 lipca 2004r) przedstawiła w lekkiej formie fotofelietonu. Część warsztatów (techniki relaksacyjne i asertywność w codziennym życiu dziennikarzy) prowadził Władysław Pitak - logopeda medialny z Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS.
>>> więcej

* PUBLIC RELATIONS
Szkolenie zapewnia uczestnikom rozwinięcie umiejętności z zakresu public relations, opracowywania planów i przeprowadzania kampanii promocyjnych, przemyślanego reagowania w sytuacjach kryzysowych, tworzenia trwałej, profesjonalnej płaszczyzny współpracy z dziennikarzami, przygotowywania materiałów promocyjnych, notatek prasowych, etc.
>>> więcej

* SZKOLENIE INTEGRACYJNO - KOMUNIKACYJNE
1. Sztuka prezentacji
Celem szkolenia jest przekazanie jego uczestnikom metod prowadzenia efektywnych i ciekawych prezentacji i przemówień. W czasie zajęć uczestnicy poznają również sposoby na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w trakcie wystąpień.
Główne zagadnienia szkolenia:

>>> więcej

* SZKOLNE WARSZTATY DZIENNIKARSKIE
Cele edukacyjne

  1. Czynne uczestnictwo uczniów w kulturze i wznoszenie się na wyższy poziom życia duchowego poprzez lekturę, odbiór tekstów kultury i staranną, czystą mowę.

  2. Uzupełnianie braków w zakresie wiedzy i umiejętności nabywanych na niższych stopniach edukacji, tak aby uczeń mógł podjąć naukę w szkole przygotowującej do matury.

>>> więcej